Przewlekłe zmęczenie i kłopoty z koncentracją oraz problemy z włosami i skórą

Ciągle jestem zmeczona mam klopoty z koncentracja... Wlosy wypadaja mi garsciami paznokcie sie lamia a skóra jest bardzo sucha... Ogolnie czuje sie kiepsko... Czy to moze byc niedobór magnezu? Duzo czytalam na ten temat ale wolę sie upewnic. Dorota W.

Dzień dobry,

Pani Doroto, bardziej wygląda to na objawy niedoczynności tarczycy. Na początek proponowałbym oznaczenie TSH i fT4 oraz zwykłej morfologii i poziomu żelaza. Jeśli badania będą nieprawidłowe, proszę zgłosić się do endokrynologa, który zaleci Pani leczenie, po którym dolegliwości powinny ustąpić i powinna Pani poczuć się o wiele lepiej. W razie potrzeby lekarz po zbadaniu Pani zaleci dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz