Przeziębienie a leki na gorączkę

Od 4 dni jestem przeziebiona. Z każdym dniem czuje sie gorzej. Lekarz kazał mi kupić coś do ssania, na zbicie goraczki i jakis syropek. Raz mialam goraczke,pierwszego dnia. Zas od 4 dni strasznie boli mnie gardlo, powodujac bol przy przelykaniu i promieniujac do uszu. Lekarz mowil ze mam lekko zaczerwienione. Ale czy dawaloby taki ból??nic mi nie pomaga.czy moge wziac na własną rękę antybiotyk duomox? Mam tabletki po dawnej chorobie

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez osobistej konsultacji z lekarzem odradzałabym włączanie antybiotyku, 90% infekcji gardła spowodowane jest przez wirusy, na które antybiotyki nie działają.
Pozdrawiam

Witam!
Jeśli ból gardła Panią istotnie niepokoi, być może warto udać się do lekarza na wizytę kontrolną. Może Pani również spróbować leku przeciwbólowego - np. ibuprofen lub spray znieczulający do gardła.
Zdecydowanie odradzam przyjmowanie Duomoxu na własną rekę - angina bakteryjna jest w Pani wieku bardzo rzadka i objawy na nią nie wskazują, a przyjmując antybiotyk tylko spowoduje Pani "przetrzebienie" pozytywnej flory bakteryjnej jelit i przyczyni się do narastania oporności na antybiotyki. Zalecony przez lekarza antybiotyk powinno się wybrać do końca, również po ustąpieniu objawów i nie zostawiać "na później".