Przeziębienie i bolesność gardła u 21-latka

Witam serdecznie od wczoraj dokucza mi przeziębienie a mianowicie boli mnie gardło z prawej strony i mam katar. Ogólnie często łapią mnie tego typu infekcje ze względu na słabą odporność, z racji tego że pracuję nie mogę sobie pozwolić na chorobę, co mogę stosować by w miarę sprawnie i szybko pozbyć się przeziębienia, ostatnio 2 miesiące temu brałem ospamox i zostały mi jeszcze dwa listki czy ewentualnie mógłbym sięgnąć ponownie po ten lek ?

Aleksander Ropielewski

Ospamoź to antybiotyk i pomocny będzie tylko w przypadku bakteryjnej infekcji. Podstawą zapobiegania infekcjom jest właściwa higiena: dużo snu, dobre odżywianie i odpowiedni ubiór.