Jak złagodzić objawy grypy i przeziębienia?

Dzień dobry, Od lutego do teraz przewlekle choruje. Przynajmniej raz w miesiącu mam objawy przeziębienia/grypy. W tej chwili również jestem chora ale nie mogę dodzwonić się do lekarza rodzinnego od dłuższego czasu. Jestem bardzo osłabiona, kaszle, mam katar, wcześniej miałam ostry ból gardła. Co mam zrobić żeby złagodzić te objawy, które trwają już tydzień? Czy to może być coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

częste, nawracające infekcje mogą świadczyć o problemach z układem immunologicznym. Sprzyja im nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, zbyt mała ilość snu, częsta antybiotykoterapia czy długotrwały stres.

Nie bez znaczenia jest również stosowanie używek (palenie papierosów, nadużywanie alkoholu) oraz zbyt częste podróżowanie związane ze zmianą klimatu.

Jeśli powracające przeziębienia wynikają z niedoborów odporności, należy zadbać o jej wzmocnienie. Korzyści przyniesie codzienny ruch, zbilansowana i zdrowa dieta oraz przyjmowanie witamin. Warto również wykonać podstawowe badania, aby wykluczyć wystąpienie chorób. W tym celu proszę udać się do lekarza rodzinnego i skonsultować z nim wyniki.

W celu złagodzenia objawów przeziębienia można wykorzystać domowe sposoby. Czosnek, cebula, imbir czy miód to tylko niektóre z produktów, które pomagają pozbyć się przeziębienia. Więcej naturalnych metod znajdzie Pani w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-przeziebienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.