Grzaniec z piwa na przeziębienie

Dzien dobry mam 23 lata. Chciałam się poradzić w sprawie częstych przeziębień które mnie nękają od kilku lat, a dokładniej stosowania na przeziębienie grzańca z piwa. Bez względu na to czy jest lato czy zima kilka razy w roku jestem przeziebiona. Nie chce brac już więcej antybiotykow bo buntuje mi się już żołądek. Teraflu czy Ferwex tez powodują u mnie rozstroj żołądka. Nie wiem już co mam robić jak znowu dopadnie mnie przeziębienie. Kiedyś moja babcia powiedziała mi ze na przeziębienie najlepszy jest grzaniec z piwa. Wydalo mi się to trochę dziwne, ale może warto tego sprobowac? Proszę wobec tego o odpowiedz czy grzaniec z piwa pomaga na przeziębienie? Chciałabym również zapytać czy grzaniec z piwa nie spowoduje negatywnych konsekwencji dla mojej wagi. Wiem, że piwo w dużych ilościach tuczy, ale może grzaniec z piwa wypity od czasu do czasu nie będzie aż takim problemem. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam Julia.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam
Odpowiadając na pytanie piwo niestety po pierwsze ma bardzo wysoki indeks glikemiczny w związku z czym nie wskazany jest dla osób chorujących na cukrzycę oraz odchudzających się. Poza tym piwo działa odwadniająco i silnie zakwaszająco co wcale nie jest efektem pożądanym dla wielu osób. Zakwaszenie organizmu pogłębia obniżoną odporność. Tak więc tego typu trunek nawet w formie grzańca przynosi jedynie chwilową poprawę stanu zdrowia. Prócz tego jest to alkohol, więc nie wolno po niego sięgać dorosłym zbyt często i należy pamiętać o rozsądnych dawkach. O wiele skuteczniejszy i zdrowszy będzie napój imbirowy.który sporządzamy z korzenia imbiru obranego i startego na tarce (1 łyżeczka) na 1 szklankę zimnej wody. Taki napój podgrzewamy chwilkę w rondelku i przecedzamy przez sitko lub nie wedle uznania. Można także zamiast napoju używać imbir żując cienki plasterek. Imbir to niedoceniana przyprawa a warta propagowania, działa przeciwbakteryjnie, rozgrzewająco, poprawia krążenie i trawienie.

0

Grzaniec z piwa oprócz niewątpliwego smaku dla amatorów alkoholu nie ma udowodnionego działania ochronnego czy zabezpieczającego organizm przed przeziębieniem. Alkohol chwilowo rozszerza naczynia krwionośne czego efektem jest uczucie ciepła, szybsze krążenie krwi...niestety jest to działanie chwilowe.
Lepszy, zdrowym sposobem jest profilaktyka, a wiec stosowanie następujących ziół, przypraw, produktów: czosnek, cebula, pieprz kajeński, chili, curry, czubryca, papryka ostra, tymianek, podbiał, miód, imbir, kardamon jako dodatek do potraw czy napojów. Owoce cytrusowe, kapusta kiszona, ogórki kiszone - niezastąpione źródło witaminy C.
pozdrawiam

0
Magdalena Mroczek
83 poziom zaufania

Grzaniec z piwa nie jest niestety najlepszym sposobem na uniknięcie przeziębienia. Może on dać uczucie przejściowego ciepła poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, ale nie zawiera on substancji, które mogłyby działać profilaktycznie w przeziębieniu. Poza tym alkohol nie powinien być stosowany zbyt często i w zbyt dużych ilościach.

Zapobiegać przeziębieniu można poprzez stosowanie odpowiednich środków higieny. W sezonie występowania przeziębień należy unikać dużych skupisk ludzkich, często myć ręce, unikać podawania rąk.
Przeziębienie jest oznaką osłabienia organizmu. Należy wysypiać się i nie dopuszczać do przemarznięcia. Poza tym ważną rolę odgrywa dieta bogata w warzywa, owoce i witaminy. Polecane są owoce cytrusowe i kiszona kapusta. Dużą rolę odgrywa też ruch. Powinno się uprawiać przynajmniej 30 min wysiłku fizycznego dziennie. Jeśli pomimo wszystko dojdzie do przeziębienia, wtedy należy 2-3 dni wyleżeć w łóżku i odpoczywać.
Na przeziębienie skutecznie działa napar z goździków i imbiru. Imbir ma działanie rozgrzewające i przeciwbakteryjne. Do gorącej, ale nie wrzącej wody należy dodać kilka plasterków imbiru, cytrynę, miód oraz 1-2 goździki. Pogryzienie imbiru pomoże odkazić gardło. Inne potrawy godne polecenia to tymianek i majeranek, które działają rozgrzewająco i wykrztuśnie. Inny rodzaj napoju, będącego domowym sposobem na przeziębienie to mleko, miód i czosnek. Czosnek niszczy drobnoustroje, a miód działa łagodząco i wzmacniająco. W aptekach są też dostępne preparaty witaminowe, które można stosować profilaktycznie w przeziębieniach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty