Mikstura przeciwbólowa z kurkumy, cynamonu, kardamonu, imbiru i goździków

zrobiłam napój przeciwbólowy na zmiany zwyrodnienia stawów wg powyższego przepisu złożonego z kurkumy cynamonu kardamonu imbiru gożdzików tylko nigdziej nie znalazłam przepisu jak stosować ile i jak często powinna zażywać tej mikstury proszę o radę dziękuje i pozdrawiam Henryka

Polecałabym stosować kurkumę, imbir do wszystkich potraw warzywnych i mięsnych, ryb itd , a kardamon, goździki i cynamon do ciast, herbaty, kawy . Będzie smaczniej i bardziej naturalnie, łatwiej wtedy stosować te przyprawy. Taka sztuczna mikstura jest zapewne niesmaczna i do tego trzeba ją stosować jak lek.
Są to wszystko przyprawy rozgrzewające bardzo mocno i wg medycyny chińskiej (a pochodzą właśnie stamtąd) nie powinno się ich stosować odrębnie, tylko jako dodatek do potraw.

Na stawy polecam jeszcze galaretki wszelkiego rodzaju i kwasy omega-3 pochodzące z tłustych ryb morskich oraz oleju lnianego - trzeba tylko dbać o to, aby ich długo nie gotować , bo tracą swoje właściwości. Tak więc olej lniany tylko na zimno zmiksowany z chudym twarogiem lub jogurtem naturalnym, lub w formie sosu vinegret zrobionego w formie emulsji (na gęsto) dodawanego do każdej sałaty, pomidorów i innych surówek z surowych warzyw.

Pozdrawiam

Joanna Arciszewska.