Przeżywalność młodego pacjenta po operacji wycięcia glejaka II stopnia

Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest przeżywalność młodego (21 lat) pacjenta po operacji wycięcia glejaka II stopnia. Czy taki człowiek jest w stanie przeżyć wiele lat? Wiem, iż to zależy od wielu czynników, ale chciałabym poznać dane statystyczne.

Dane statystyczne o przeżywalności podlegają w ostatnich latach dużej rewizji ze względu na postępy w medycynie i brak pełnej przewidywalności zachowania ludzkiego organizmu. Nowotwór, który Pani wspomniała jest poważnym rozpoznaniem, jednak nie można swego życia dostosować w pełni jedynie do statystyki.

jak Pani sama sama napisała - przyszlość zależy od wielu czynników , których ja nie znam!!! Proszę zadać to pytanie onkologowi prowadzącemu! Ja mam za mało danych!!! zż