Przybieranie na wadze przy stosowaniu Letrox na Hashimoto

Mam 29 lat, od 5 lat mam zdiagnozowane Hashimoto. Obecnie przyjmuję Letrox 125. Moim problemem jest stale rosnąca waga - obecnie waże 77 kg, przy wzroście 164 cm. Jestem na diecie bezglutenowej, bez laktozy - jem głownie mięso - kurczak, indyk i warzywa oraz owoce - te o niskim IG. Hashimoto zdiagnozowano mi na początku 2011 roku pod koniec 2011 roku zaszłam w ciąże, w ostatnim trymestrze ciąży przytyłam ok 20 kg. Od porodu mam problem ze zrzuceniem wagi - waga rośnie pomimo aktywności fizycz

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

w Pani przypadku wskazana jest konsultacja dietetyczna oraz indywidualnie rozpisana dieta - proszę zgłosic się do pobliskiego dietetyka.

Pozdrawiam

Należy także pamiętać, że każda dieta powinna być dobrana indywidualnie i w odpowiednich ilościach. Być może spożywane porcje są za małe bądź za duże. Warto byłoby się udać do dietetyka, który na podstawie badań i szczegółowego wywiadu przygotowałby dla Pani odpowiednią terapię żywieniową. W diecie w Hashimoto oprócz glutenu, laktozy warto także z diety wyłączyć surowe warzywa krzyżowe (kalafior, brukselka, kapusta), rośliny strączkowe, herbaty (nawet zieloną). Dodatkowo dobrze byłoby wykonać sobie badanie na nietolerancje pokarmowe w klasie IgG i w razie pozytywnych wyników zastosować dietę eliminacyjno - rotacyjną. Intensywne ćwiczenia również nie są wskazane przy schorzeniu Hashimoto, gdyż mogą tylko nasilać reakcje zapalne, dobrym rozwiązaniem może być natomiast joga, pilates, spacery, taniec.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl