Przyczyna bakterii Helicobacter pylori u 13-letniej dziewczynki

jaka może być przyczyna helicobacteru o 13 letniej dziewczynki, czy może być dzidziczne i poprzez zarażenie,z tą dolegliwością zmaga się babcia dziecka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zakażenie ta bakterią nie jest dziedziczne lecz jest bardzo rozpowszechnione w naszym środowisku i bardzo duży odsetek społeczeństwa jest obecnie zakażony (objawowo czy też bezobjawowo). Pozdrawiam.