Przyczyna ciemnobrązowych dziąseł u 7-letniej córki

Witam ,mam pytanie w związku z z tym, iz u mojej 7-letniej córki zauwazyłam ciemno brazowe dziąsla(powierzchnię nad zebami) co bardzo mnie zaniepokoiło. Kiedy była mniejsza miala małe brazowe plamki ,które zamiast zaniknąc zajęły całe dziasła. Nie boli ją to i nie mamy problemów z psuciem się ząbków.Co moze byc tego przyczyną?

Witam. Prawdopodobnie jest to melanoplakia czyli nadmierne nagromadzenie melaniny związane z ciemną karnacją. Zmiany występują w postaci różnej wielkości plam barwnikowych błony śluzowej jamy ustnej. Prawdopodobnie córka ma ciemną karnację, zatem nie ma się czym przejmować - jest to zjawisko fizjologiczne.