Przyczyna płaczu u 19-miesięcznego synka

Wiem ze te pytania sie powtarzają...ale zadam je bo nie daje nam to spokoju..synek (19miesiecy) spi obok nas w swoim łożku i budzi sie w nocy strasznie płacząc i chce koniecznie do zony... Niejednokrotnie nawet jak jest na rękach juz u zony to aż zanosi sie od płaczu... Nie wiem co robić juz bo nie ma podstaw by płakać - jest najedzony , przykryty, picie stoi obok. Zaczyna nam brakować pomysłów jaka moze byc przyczyna

Witam,

trudno na podstawie tak niewielu danych przekazanych drogą online odpowiedzieć na to pytanie. Brak danych dotyczących tego czy relacje w Państwa małżeństwie są dobre (dziecko może przeżywać "nerwową"atmosferę, spięcia, konflikty), czy mieszkacie Państwo sami? czy synek ma ustalony rytm dnia i jak wygląda jego zasypianie i budzenie się w ciągu dnia?, czy to Państwo opiekujecie się dzieckiem, czy też np.dziadkowie,? jak wyglądają wspólne zabawy?Czy oglądacie przy dziecku tv, w filmami które mogą budzić lęki?
Zatem przyczyn takiego zachowania synka może być wiele.
Może na początek warto byłoby porozmawiać z doświadczonym pediatrą o objawach które towarzyszą budzeniu się dziecka.Można dostarczyć lekarzowi nagranie dotyczące tego co Pan opisuje.
Jeśli przyczyny somatyczne/neurologiczne zostaną wykluczone, może warto byłoby sprawdzić, czy Synek nie odreagowuje przeżyć które nazbierał w ciągu dnia oraz czy relacje w Państwa małżeństwie - przyczyniają się do powstawania trudności które Pan opisał.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i zebranie większej ilości informacji oraz osobisty kontakt z dzieckiem.
Płacz może być nawykiem, który syn utrwalił jako sposób na trafienie w nocy do Państwa łóżka; sygnałem podstawowych potrzeb dziecka (głód, pragnienie, strach itp.), ale też np. znakiem bólu, dyskomfortu, który może wymagać konsultacji z lekarzem pediatrą.

Pozdrawiam!