Problemy ze snem u 10-miesięcznego synka z wytrzewieniem jelit

Mój 10 mies synek od samego porodu nie przespał ani jednej nocy nawet w połowie. Nie ma problemu z zaśnięciem ale za spaniem. W ciagu dnia zazwyczaj spi pol godz dwa razy a w nocy budzi sie co 2 godz i płacze. Jak go obserwuje to wyglada to tak jakby ciagle drzemał, nie spi głębokim snem tylko bardzo lekkim. Kręci sie z boku na bok, wypluwa smoczek i zaraz go szuka, spi bardzo niespokojnie. Antos urodził sie w 37 tyg z wytrzewieniem jelit, jednak nie ma żadnych problemów żywieniowych. Co robic?

Pozdrawiam serdecznie

Niespokojny noworodek
mgr Anna Czupryniak WERYFIKACJA MERYTORYCZNA mgr Anna Czupryniak Pedagog, doradca rodzinny, terapeuta

Zachowanie noworodka często budzi niepokój jego rodziców. Ruchy dziecka wydają się nieskoordynowane, częsty płaczniezrozumiały, a potrzeby nie zawsze jasne. Niedojrzałość nowo narodzonego człowieka sprawia, że jest całkiem bezbronny i potrzebuje opieki dorosłych, by przeżyć. Dlatego natura wyposażyła go w umiejętność płaczu, którym przypomina nam o swoim istnieniu i nawołuje w ten sposób za każdym razem, gdy czegoś potrzebuje.

Witam. Trudno powiedziec tak przez internet. Lepszy byłby stały kontakt i bezpośredni z pediatrą, psychologiem bądź psychoterapeutą dziecięcym.

Dzieci w różnym wieku uczą się przesypiania nocy. Pytanie czy w ciągu dnia, czuwania synek jest spokojny? Bawi się? Wchodzi w kontakt? Jak przybiera na wadze? Zdobywa charakterystyczne dla wieku umiejętności?
Warto także zapytać swojego lekarza pediatrę- być może zaleci jakieś badania lub konsultacje neurologiczną.