Przyczyna różnych wartości ciśnienia

Mam różne wartości ciśnienie od całkiem prawidłowego w granicach 130/85 do podwyższonego np. 170/100, zdarza się jednak pomiar i to coraz częściej np. 147/131 lub 154/138, co jest powodem tych nietypowych wartości?

witam,
ma Pani nadcisnienie tętnicze skaczące.
Możliwe konieczne włączenie leczenia farmakologicznego - proszę mierzyć ciśnienie przez 10 dni codziennie 3 razy na dzień i z wynikami iść do lekarza rodzinnego