Przyczyny bólu kolana i biodra po zabiegu chondromalacji rzepki

Rok temu moja 17 letnia córka przeszła artroskopię lewego kolana z powodu chondromalacji rzepki lewej stopnia II. Fałd skrzydłowaty przyśrodkowy. Ból kolana utrzymuje się nadal, nasila przy siadaniu, wstawaniu, wchodzeniu po schodach oraz od pewnego czasu córka skarży się na kłujący ból lewego biodra. Zwracam się z pytaniem jaka może być tego przyczyna?? Jak złagodzić objawy??

Ból biodra może być wynikiem zmiany postawy u córki w celu oszczędzania bolącego kolana. Należałoby podejść dwutorowo do tematu. Po pierwsze wzmacniać strukturę chrząstki preparatami farmakologicznymi i odpowiednim żywieniem (pokarmy zawierające żelatynę). Po drugie leczenie bólu - farmakoterapia doustna lub zabiegi w poradni leczenia bólu. Dodatkowo rehabilitacja dla korekcji postawy