Przyczyny braku miesiączek

Witam. Mam 22 lata i bardzo nieregularne miesiączki. W tym roku miałam dopiero raz(w marcu). Wcześniej też zdarzały się opóźnienia, nawet do dwóch miesięcy a teraz już leci 3 miesiąc. a ja dalej nie mam miesiączki. Zaczęłam w styczniu współżycie z chłopakiem. Czy to mogło wpłynąć na mój (już i tak nieregularny) cykl? Byłam u ginekologa i przepisał mi luteinę ale nie brałam jej bo czułam że jestem przed okresem i rzeczywiście po tygodniu dostałam a teraz znowu czekam i czekam i nic :( Przez to nie wiem kiedy mam dni płodne, a planujemy z chłopakiem mieć dziecko. Boję się, że może jestem bezpłodna. Co mam zrobić? Myślałam że cykl mi się unormuje po tym jak zaczęłam współżycie a okazało się że prawie nie mam miesiączek. Dodam jeszcze. że pierwszą miesiączkę dostałam dzięki tabletkom w wieku 16 lat. I raz mi się zdarzyło że nie miesiączkowałam 6 miesięcy.

Redakcja abcZdrowie

Witam

Pani dolegliwości zdecydowanie wymagają diagnostyki. Proszę zgłosić się do swojego lekarza i powiedzieć, że chce Pani zajść w ciążę. Konieczne będzie oznaczenia poziomu hormonów w dwóch fazach cyklu oraz wykonanie USG. Dalsza diagnostyka będzie zależała od wyników badań dodatkowych oraz badania ginekologicznego.