Przyczyny długotrwałego zaczerwienienia oczu

Zaczerwienione oczy od długiego czasu bez innych objawów. Od ponad pół roku mam zaczerwienione oczy. Jednak nie ropieją one, nie bolą nie pieką itd. Dwa razy okuliści przepisali leki na zapalenie spojówek ale to nic nie dało. Ciśnienie też jest podobno w porządku. Już sam nie wiem co robić...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy nie mają tła infekcyjnego, być może jest to wynik zmian alergicznych. Nawet jeśli nie jest to pewne, warto spróbować zastosować leki antyalergiczne.