Przyczyny guzków na kręgosłupie

Mam na plecach ''górkę'' dokładniej na kręgosłupie, nie boli mnie, chyba, że się o coś opieram wtedy odczuwam mały ból. Byłam u lekarza rodzinnego jakieś 2-3 miesiące temu i powiedział, że to nic że może sobie być. Mam to już co najmniej rok.. Czy to rzeczywiście nic poważnego i może sobie być?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli po zbadaniu zmian lekarz nie stwierdził objawów poważnej choroby, to należy zastosować się do zaleceń. Wyczuwalne zmiany mogą świadczyć o skrzywieniu kręgosłupa, wyczuwalne guzy mogą być też fragmentami kręgów, zwłaszcza u osób szczupłych.