od kilku dni czuje ból szyi, głowy oraz mięśni przy kręgosłupie

Witam, od kilku dni czuje ból szyi, głowy oraz mięśni przy kręgosłupie. Wydaje mi się, że jest to efektem ćwiczeń jogi. Jednak minęło już ok. 4 dni i ból w okolicy szyi nie zniknął (w reszcie ciała tak). Czuję zgrubienie po obu stronach szyi, wydaje mi się, że na wysokości pierwszego kręgu szyjnego. Ból jest lekki, jednak chwilami czuje ucisk w głowie... Co to może być? Czy mam powody do strachu? Dopiero w piątek mogę się udać do lekarza :( w dodatku do lekarza angielskiego, ponieważ mieszkam od nie całego roku w Anglii.

Witam. Ból może być spowodowany zwyrodnieniem/ skrzywieniem w kregosłupie szyjnym. Wyczuwalne zgrubienie może świadczyć o napiętych mięśniach tego odcinka. Bez zbadanie nie jestem w stanie jednak postawić pewnej diagnozy. Wskazane jest wykonanie badania RTG kregosłupa szyjnego oraz wizyta u lekarza.