Przyczyny krwi w ślinie

Proszę o poradę, co jakiś czas pojawia się u mnie krew w ślinie. Zazwyczaj ma to miejsce po odchrząknieciu w czasie długiego niepicia lub niejedzenia (> 2h). Trzy razy w odstępach 2-3 letnich stosowałem kuracje antybiotykową na helicobacter pylori po której objawy ustawały, pojawienie się po tych ok. 2 latach krwi w ślinie było oznaką powrotu brakterii natomiast w tym wypadku wynik jest ujemny, także inne wyniki mam dobre. Lekarz zalecił mi stosowanie 1x Helicid 2x Zirid, ale nie pomaga.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować zaleconą terapię. W przypadku dalszego braku poprawy konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza prowadzącego.