Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania Helicobacter pylori a nieprzyjemne objawy

Wynik badania Helicobacter pylori IgG >8,00 U/ml Badanie zostało wykonane z próbki krwi. Norma badania: WYNIK UJEMNY - poniżej 0,9. WYNIK DODATNI - powyżej 1,1. Objawy które mi towarzyszą to codzienne wzdęcia, zaparcia na przemian z biegunkami oraz kłucie w okolicy żołądka. Do tego nieprzyjemny zapach z ust. Czy to badanie wraz z towarzyszącymi objawami wystarcza aby podjąć kuracje antybiotykową? czy należny potwierdzić za pomocą innego badania? Dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Jak działa żołądek?

W przypadku testów krwi obwodowej obecność przeciwciał potwierdza jedynie kontakt z bakterią - nie wskazuje na aktualne zakażenie. Poziom przeciwciał IgG, po eradykacji bakterii z żołądka w sposób istotny zmniejsza się dopiero po 6 miesiącach, ale niewielkie miano przeciwciał utrzymuje się zazwyczaj do końca życia. Aktualne zakażenie można określić przez stosowanie testów ilościowych.Test oddechowy: badany spożywa posiłek zawierający mocznik znakowany izotopem węgla C13. Jeżeli w żołądku znajduje się Helicobacter pylori, to mocznik jest rozkładany w reakcji chemicznej pobudzanej przez ureazę - enzym produkowany przez bakterię. Produkty tej reakcji można wykryć w próbkach wydychanego powietrza, które pobiera się kilka razy po spożyciu znakowanego posiłku.

Dodatni wynik badania, tzn. obecność przeciwciał w klasie IgM, antygenu lub testu oddechowego, oznacza, że pacjent jest zakażony bakterią Helicobacter pylori.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy