Wyniki badania Helicobacter pylori a nieprzyjemne objawy

Wynik badania Helicobacter pylori IgG >8,00 U/ml Badanie zostało wykonane z próbki krwi. Norma badania: WYNIK UJEMNY - poniżej 0,9. WYNIK DODATNI - powyżej 1,1. Objawy które mi towarzyszą to codzienne wzdęcia, zaparcia na przemian z biegunkami oraz kłucie w okolicy żołądka. Do tego nieprzyjemny zapach z ust. Czy to badanie wraz z towarzyszącymi objawami wystarcza aby podjąć kuracje antybiotykową? czy należny potwierdzić za pomocą innego badania? Dziękuję za odpowiedź

Dodatni wynik badania, tzn. obecność przeciwciał w klasie IgM, antygenu lub testu oddechowego, oznacza, że pacjent jest zakażony bakterią Helicobacter pylori.