Przyczyny nawracającego trądziku u 24-latki

Witam, mam 24 lata i trądzik od 16 rż., którego nie mogę się pozbyć. Gdy brałam tabletki anty i hormony w innym celu to cera była gładka. Gdy byłam w ciąży rowniez, jednak po ciazy i po odlozeniu hormonow tradzik zawsze powracal. Zdrowo sie odzywiam, cwicze na silowni, wyniki tarczycy bardzo dobre. Co moze byc przyczyna? Jakiegos hormonu mam za duzo albo za malo? Co robic w takiej sytuacji, bo nie chce brac cale zycie tabletek. Pozdrawiam.

Przyczyną nawracającego trądzika niekoniecznie muszą byc tylko problemy hormonalne pomimo, że podczas przyjmowania hormonów miała Pani dobrą cerę. Jeżeli chodzi o ewentualne zaburzenia hormonalne, może Pani miec nieprawidłowy poziom lub wychwyt w skórze hormonów męskich. Często problemy trądzikowe łaczą się z ogniskami zakażenia, np. przewlekłym zapaleniem zatok, nawracającymi zakażeniami migdałków. Zdrowa ogólnie dieta niekoniecznie musi byc "zdrowa" jeżeli chodzi o trądzik- np. spożywanie mleka czy nabiału (normalnie tłustych jogurtów np) może powodować przetłuszczenie skóry. paradoksalnie tradzik moze wzmagać też pielęgnacja skóry polegająca na jaj nadmiernym odtłuszczaniu. Na powstawanie zmian trądzikowych wpływ też np. stres...