Przyczyny świądu całego ciała

mam 32 lata i od kilku miesiecy swiad skory calego ciala. Glownie sa to twarz,szyja,plecy,dlonie,posladki,nogi.jezeli podrapie sie w miejscu swedzacym pojawia sie zgrubienie skory i krostki.znikaja do 30 minut.czasami w ciagu dnia pojawiaja sie samoistne zgrubiena na twarzy czy ciele.pilam wapno i kalcjum.swiad nie ustapil.Dodam iz wczesniej mialam problemy z zoladkiem,ktore pojawiaja sie gdy pije kawe rozpuszczalna. kapalam sie do 4 razy dziennie.podejrzewam ze to moze miec m.in.wplyw na swiad.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają tło alergiczne. Proszę zatem udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, ew. zleci badania dodatkowe oraz pokieruje dalszym postępowaniem.