Przygotowanie do USG jader

Dzień dobry, czy na badanie USG jąder należy przyjść po kilkudniowej abstynencji seksualnej? Czy nie robi to różnicy? Jestem młodą osobą i mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Stąd moje obawy, że w przypadku kilkudniowej abstynencji i dużego napięcia mogłoby dojść do wytrysku podczas badania.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam Pana,

Jeśli lekarz kierujący Pana na badanie USG nie wspominał o abstynencji, nie ma to istotnego znaczenia. Co do obaw o wytrysk w czasie badania, to prawdopodobnie taka sytuacja nie jest możliwa. W trakcie badania USG nie wykonuje się przecież żadnej stymulacji seksualnej. Zatem nie powinno dojść do podniecenia seksualnego oraz następczego wytrysku nasienia.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy