Przygotowanie do zabiegu FESS i usunięcia polipów

Mam problem.Czekam na zabieg FESS zatok oraz usunięcia polipów a do tego doszła przepuklina pachwinowa/chyba skośna/.Dowiedziałam się o niej podczas badania u ginekologa,który stwierdził,że jest nie duża FESS mam dopiero w sierpniu.Proszę o podpowiedź co zrobić najpierw?Czy można przyśpieszyć FESS /a moze prywatnie tego dokonać z uwagi na przepuklinę/Boję się ,że jak zrobię wcześniej przepuklinę to z kichania i innych dolegliwości mogę mieć ponownie.

Radzę najpierw wykonać zabieg FESS z usunięciem polipów, a dopiero potem wykonać plastykę przepukliny. Najpierw należy zlikwidować ognisko zapalne w zakresie organizmu (zatoki), a dopiero potem wykonać czysty zabieg chirurgiczny. Poza tym jak sama Pani zauważyła nie należałoby obciążać zoperowanych powłok brzusznych nadmiernym kichaniem czy też kaszlem.