Przygotowanie naturalnej pasty do zębów

Witam. Chciałabym zrobic naturalną pastę do zębów z olejem kokosowym i zieloną glinką. Mam pytanie gdy mam dostępną w ekologicznym sklepie rosyjską zieloną glinkę którą jak pisze w opisie można używac jako maseczkę na twarz, na włosy i skórę głowy, czy można ją użyc także jako dodatek do domowej pasty do zębów?. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Podejrzewam, że nie można. Producent zawsze pisze o możliwym sposobie zastosowania produktu i jeżeli nie podał rogi doustnej jako jednej z możliwości zastosowania glinki to najpewnej nie będzie to do końca bezpieczne.