Naturalne metody mycia zębów

Dzień dobry! Mam pytanie do lekarza dentysty. Poszukuję alternatywnych, naturalnych metod mycia zębów. Wymyśliłam, że można myć zęby kurkumą ( jako, że ma silne właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i detoksykujące) z dodatkiem roztworu wodnego soli epsom lub soli himalajskiej (dla zlikwidowania odczynu kwaśnego). Czy jest to dobry pomysł i dobra alterantywa dla przesyconych chemią past do zębów?(które niejednokrotnie mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu)...

Kukuma jest znakomitym środkiem - ma jedną wadę - intensywnie barwi. Proszę spróbować szczotkowania zębów ekologicznym olejem kokosowym. Jest to bardzo zdrowy sposób mycia dziąseł i zębów. Pozdrawiam