Przyjęcie mefedronu a oddanie krwi

Witam przyjąłem ostatnio około 0,5g mefedronu była to sytuacja jednorazowa,chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie będę mógł oddać krew??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, mefedron nie jest substancją do końca przebadaną. Czas eliminacji związku zależy od stopnia metabolizmu, jego stężenie we krwi (nie uwzględniając metabolitów) może utrzymywać się do kilkunastu godzin, dlatego sugerowałbym oddanie krwi nie wcześniej, niż po 24h. Proszę pamiętać, że stosowanie substancji psychoaktywnych wymaga uwzględnienia w formularzu dla krwiodawców, skłamanie może mieć poważne konsekwencje, zarówno dla zdrowia biorcy, jak i prawne.