Przyjęcie tabletek Norethisterone na opóźnienie okresu a późniejsze starania o dziecko

Mój okres wypada w dzień ślubu ciężko go znoszę okropne bóle tabletki rzadko pomagają mam wymioty nie mogę wstać z łóżka,słyszałam o tabletkach antykon. mogą opóźnić okres brane bez 7 dniowej przerwy ale nigdy ich nie brałam i raczej nie chce brać słyszałam że i tak występują plamienia a w niedługim czasie po ślubie chcemy starać się o dziecko więc raczej odpada,ale słyszałam o tabletkach norethisterone jak one działają czy są bezpieczne?czy mogą mieć wpływ na późniejsze staranie się o dziecko?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie każdych leków wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który dobierze terapię adekwatną do oczekiwań.