Przyjmowanie Cytyzyny po wylewie

Dzień dobry. Chcialabym sie dowiedziec czy moge przyjmowac cytyzyne ( zawarta w leku tabex) jesli 3 lata temu mialam wylew. Od tamtej pory przyjmyje sintrom ( acenocumarol) i amiodarone. Chcialabym rzucic palenie ( dodatkowo zostalo mi to zalecone przez lekarze, ktory nie podjal zadnych dzialan ulatwiajacych mi rzucenie nalogu)

Witam.

Tak. Może Pani stosować cytyzynę.
Przeciwwskazaniem do jej stosowania jest niedawno przebyty udar mózgu a więc przebyty przed 3 laty nie stanowi przeciwwskazania.
Po włączeniu cytyzyny powinna Pani skontrolować INR (dotyczy to każdego nowo włączanego leku przy stosowaniu acenokumarolu).