Przyjmowanie leku Metformin a ciąża

Witam, mam pytanie odnośnie leku Metformin (dostałam go ponieważ od 2-ch staram się o dziecko, mam nieregularne miesiączki, nie występuje owulacja). Jeśli udało by mi się zajść w długo oczekiwaną ciąże to po zrobieniu testu ciążowego powinnam odstawić leki czy dalej kontynuować kurację? A może przez okres kuracji (3 miesiące) zaprzestać starania i zacząć dopiero jak wszystko się unormuję? Pozdrawiam serdecznie !

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed rozpoczęciem starań o ciążę należy odstawić lek. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zaleci odpowiednie postępowanie.