Przyjmowanie preparatu Izotek z tłuszczami

Czy ważne jest jedzenie Izoteku z tłuszczem. Chodzi mi np. jeśli zjem zupę to muszę zjeść coś jeszcze z tłuszczem, aby połknąć tabletkę? Czy to nie ma tak dużego znaczenia. Ktoś napisał na jakimś forum, że lek może się nie przyjąć jak nie zje się z tłuszczem tzn. że jakby ten lek nie został połknięty. Czy to prawda. ?

Witam. Izotek jest lekiem zawierającym pochodne witaminy A, która jest witaminą rozpuszczającą się w tłuszczach, dlatego najkorzystniej jest przyjmować lek łącznie z posiłkiem. Ilość tłuszczu zawarta w normalnej diecie jest wystarczająca do wchłonięcia się leku.