Jak prawidłowo stosować Izotek?

Witam, jestem w drugim miesiącu leczenia trądziku pospolitego Izotekiem. Niestety mój obecny dermatolog okazał się ignorantem jeśli chodzi o leczenie pacjenta tym lekiem i musiałem zrezygnować z jego "usług" i szukam nowego. W międzyczasie mam kilka pytań co do stosowania tego leku i mam nadzieję, że znajdę odpowiedź tutaj: 1. Czy Izotek można brać jednocześnie z posiłkiem, który popijany jest mlekiem albo takim który zawiera keczup/majonez? Czy w ogóle spożywanie mleka/przetworów mlecznych i keczupu/majonezu podczas kuracji to dobry pomysł? 2. Mówi się, że podczas kuracji Izotekiem nie można przyjmować witaminy A. Chodzi tu jedynie o suplementy i duże zawartości witaminy A np. w sokach, itd? Czy ogólne o unikanie wszystkich produktów spożywczych zawierających witaminę A? 3. Czy jeżeli po np. 2 miesiącach dalej będę wyskakiwały mi pryszcze i nie będę widział większych bądź żadnych zmian, to czy będzie to oznaczać, że lek nie działa, albo źle się wchłania (np. przez złą dietę)? Czy nie będzie to nic, czym będzie trzeba się martwić? Czytałem gdzieś, że nasilenia i nowe pryszcze mogą występować nawet do 3 miesięcy od momentu rozpoczęcia kuracji, ale nie wiem ile w tym prawdy.

1. zwykle nabiał nasila występowanie zaskórników, więc odradza się
2. dieta może być normalna, nie ma takich produktów z witA które byłyby zabronione
3. po 2óch mcach efekt może nie byc jeszcze zupełnie widoczny