Pryszcze przed miesiączką a lek Izotek

Stosowałam lek Izotek przez około rok. Nie biorę już od jakieś 8 miesięcy. Jednak czasami pojawiają się jakieś pryszcze najczęściej przed okresem. Jednak teraz mimo że jestem od 2 tygodni po wyskoczyło parę. Może to wynik stresu. Czy powinnam udać się do dermatologa na jakieś zabiegi czy nie warto?

Jeśli leczenie trwało rok to znaczy, że dawka była niska. Przy niskich dawkach często zdarzają się nawroty. W takiej sytuacji należy leczyć. Do wyboru jest leczenie lekami zewnętrznymi lub powtórna kuracja Izotekiem, tym razem prawidłowa.