Przyjmowanie tabletek a plamienie

Witam! Mam taki problem: mam pcos i mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, dwuskładnikowe jednofazowe. Wzięłam już dwie, bo myślałam, że dostałam okres, ale to było jednak tylko plamienie. Czy brać je nadal, czy odstawić i poczekać na okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobnie zaczęła Pani zażywać tabletki we właściwym czasie, tylko hormony, które wprowadziła Pani do organizmu zahamowały krwawienie miesiączkowe. Proszę dalej przyjmować tabletki według schematu.

Pozdrawiam!