Rozpoczęłam przyjmowanie tabletek i nie dostałam okresu. Dobrze zrobiłam?

Witam. Mam 20 lat i zdecydowałam się na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj wieczorem wystąpiło u mnie standardowe, lekkie plamienie, po którym zazwyczaj w odstępie kilku godzin występuje normalne krwawienie. Wczoraj wieczorem przyjęłam pierwszą tabletkę. Natomiast do dzisiaj krwawienie nie nastąpiło. Teraz się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam, biorąc tabletkę wczoraj. Czy plamienie to już początek okresu i tym samym cyklu? A jeśli krwawienie dzisiaj nie wystąpi, mam przyjąć kolejną tabletkę? Czy to będzie miało wpływ na działanie leku (czy dalej będę zabezpieczona)? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo i jest Pani chroniona przed ciążą. Proszę przyjmować dalej tabletki według wskazań producenta leku. Najprawdopodobniej hormony przyjmowane wraz z tabletkami zahamowały prawidłowe krwawienie miesiączkowe, nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam!