Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a stosowanie prezerwatyw

czy biorąc tabletki antykoncepcyjne sylvie20 muszę stosować dodatkowe metody zabezpieczeń? do tej pory stosowaliśmy także prezerwatywy...czy możemy z nich bez obaw zrezygnować?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Tabletki tego typu co Sylvie20 to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych i nie ma potrzeby stosowania dodatkowo prezerwatyw (najniższy wskaźnik Pearla). Proszę jednak pamiętać aby je stosować regularnie i z zaleceniami lekarza.Pozdrawiam