Przyjmowanie tabletek Apo-Zolpin od 10. lat

witam mam 48 lat od 10 lat biore letki psychotropowe o nazwie Apo-Zolpin 1/2 tab dziennie Anafralin 1 tabletkie dziennie oraz Estazolam 1/2 tabletki dziennie obecnie mam poczatki menopauzy czy te tabletki bede brala do konca zycia dlaczego ludzie boja sie brac takich tabletek

Wieloletnie codzienne pobieranie estazolamu i zolpidemu mogło spowodować wystąpienie uzależnienia od pochodnych benzodiazepiny i innych środków nasennych. Proponuję zacząć redukować dawki tych dwóch leków (stopniowo zmniejszając dotychczasową dawkę o 10-20% co 1-2 tygodnie). W razie wystąpienia problemów z odstawieniem konieczna jest konsultacja psychiatryczna.
Pozdrawiam, J. Lenartowicz