Przyspieszona akcja serca a masturbacja

Witam mam 20 lat i przyśpieszone tętno serca, jak leże i pózniej wstane to szybko mi bije i czasem w głowie trochę zakręci czy to ma związek z masturbacją czy coś innego. Proszę o udzielenie odpowiedzi

Dzień dobry!

Nie, nie ma to związku z masturbacją. Choć oczywiście bezpośrednio podczas podniecenia i masturbacji/ stosunku seksualnego tętno wzrasta i można mieć wrażenie szybko bijącego serca lub osłabnięcia. To naturalny stan organizmu i wszystko wraca do normy po orgazmie, wraz z zaspokojeniem i opadającym podnieceniem.

Nie ma jednak związku długoterminowego, że masturbacja miałaby wywoływać zaburzenia neurologiczne czy kardiologiczne.

Jeśli taki stan nie występuje bezpośrednio podczas/ po masturbacji, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć przyczyny kardiologiczne lub nerwicowe.

Pozdrawiam!