Puchnięcie palców u ręki

Witam... mam problem z puchnięciem palców u rąk. Pojawiło mi się to drugi raz, ale dużo większe objawy niż wcześniej... Są napuchnięte na kościach i przy zginaniu nad paznokciem, i czerwone jak burak, nie mogę ich już nawet zgiąć, tak napuchły. Mam to 5 dzień i nic nie schodzi, a się pogarsza... Byłam u pani doktor i mam tylko maść K*** i tabletki na stawy... Trochę boli, jak coś robię, jak trzeba zgiąć albo się udeżę...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety trudno oceniać zmiany tego typu, nie mogąc ich zobaczyć. Jeżeli takie zmiany pojawiły się samoistnie na obu rękach, nie są typowe dla zmian alergicznych, proponuję by zgłosiła się Pani do reumatologa - jest wiele chorób z tego kręgu, które mogą dawać pierwsze objawy w ten sposób. Ważne jest, by lekarz obejrzał inne stawy i okolicę przystawową, czy nie ma innych zmian, czy prócz tego nie towarzyszą inne zmiany, dolegliwości. Warto też wykonać podstawowe badania krwi - morfologię z OB i CRP.

Nie wiem, ile czasu już Pani przyjmuje przepisane leki, ale jeżeli one działają objawowo i mimo stosowania nic nie przechodzi, tylko się pogarsza, tym bardziej warto ponownie zgłosić się do lekarza.

Serdecznie pozdrawiam!