Puchnięcie stopy i mrowienie po zdjęciu gipsu

Dzień dobry, w sobotę (po 6 tyg) zdjęto to mi gips po złamaniu odcinka dystalnego kości strzałkowej (kostka boczna). Na ostatnim zdjęciu wyszło, że jest zrost, ale odłam jest zrotowany. Gdy miałem gips, stopa siniała w pozycji w dół. Po zdjęciu gipsu dodatkowo puchnie, przy dotknięciu strony podeszwie czuję mrowienie, szpilki. Dostałem skierowanie na tomografię, żeby ustalić wielkość rotacji. Jakie działania powinny być podjęte, jeśli rotacja jest za duża. Co z pozostałymi objawami, są normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.