Pulsowanie w brzuchu po Helicobacter pyroli i zapaleniu błony śluzowej żołądka

Witam, niedawno miałam helicobacter i zapalenie błony śluzowej żołądka, towarzyszyły temu wzdęcia, zaparcia i refluks. Po leczeniu i diecie objawy ustąpiły. Od kilku dni nasila się (miało miejsce również podczas choroby) pulsowanie brzucha w okolicy pępka z lewej strony, przy tym przyspieszone tętno 80-100, lekka duszność, słabość. Usg jest w porządku. Po oddaniu stolca duszność ustępuje, pulsowanie w minimalnym stopniu nadal jest. Zastanawiam się czy to w związku z żołądkiem czy może jelitami.

Trudno określić, ale takie pulsowanie w zakresie jamy brzusznej w połączeniu z przyspieszeniem tętna może nawet sugerować tętniaka aorty dlatego sugerowałbym wykonanie USG jamy brzusznej. Najlepiej z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.