Pulsowanie żyły w okolicy kolana

Witam. Czym jest spowodowane "pulsowanie" żyły w okolicy kolana? pojawia sie przeważnie po wysiłku. Trwa to 10 - 15 min. Jak temu zapobiec?

Aleksander Ropielewski

Związane jest to ze zwiększonym przepływem krwi w kończynach spowodowanym wysiłkiem fizycznym. Jest to zjawisko normalne i nie wymaga specyficznego postępowania leczniczego ani profilaktycznego.