Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

"Pusty" okres a sex analny i anemia

Witam.
Razem z moją dziewczyną, ok 7 dni po ostatnim cyklu uprawialiśmy sex analny. W tym czasie (po ok tygodniu) dziewczyna zachorowała na anemię i przyjmuje żelazo i kwas foliowy. Jedynym objawem było zmęczenie i nudności (które zniknęły po zastosowaniu osłony żołądkowej).

Ale do rzeczy: od pewnego czasu dziewczyna panikuje, że może być w ciąży, mimo że z objawów ciąży występowały tylko nudności, które właśnie zniknęły po przyjęciu leku. Jej głównym problemem jest to, że spóźnia jej się okres, a ostatnio zaobserwowała swoje objawy miesiączkowe- ból brzucha przez cały 1 dzień, na drugi dzień wzmożony apetyt i teraz wszystko jest ok.
Co do seksu to doszło do wytrysku w odbytnicy partnerki, jednak po stosunku wszystko zostało wytarte chusteczką, dziewczyna dodatkowo odbyła kąpiel i moje pytanie jest następujące- czy głównym czynnikiem ewentualnego spóźnienia okresu bądź też tzw pustego okresu jest właśnie anemia (żelazo spadło poniżej 18jednostek).
Z góry dziękuję

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Zapłodnienie

Witam!

Podczas stosunku analnego może dojść do zapłodnienia, jeżeli nasienie spłynie do pochwy (co nie jest takie rzadkie). Po stosunku w odbytnicy mogła pozostać część nasienie, więc nie można w 100% wykluczyć ciąży, ale jest to mało prawdopodobne.
Aby w pełni uchronić się przed nieplanowanym potomstwem również podczas stosunków analnych należy korzystać z dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci prezerwatywy.

Na pierwsze objawy ciąży jest jeszcze stanowczo za wcześnie. Ból brzucha i wzmożony apetyt są charakterystyczne dla okresu poprzedzającego menstruację. Na opóźnienie miesiączki może wpłynąć bardzo wiele czynników: stres, choroby, gorączka, odchudzanie...

Aby wyjaśnić przyczynę opóźnienia miesiączki proponuję wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe. Jednak w przypadku Pana dziewczyny najbardziej prawdopodobnym powodem opóźnienia krwawienia jest stres związany z powyższą sytuacją.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy