Pytanie dotyczące testu Western Blot

Witam mam pytanie dotyczące testu Western blot, oddaje krew honorowo od lat,czy podczas badania testem WB krwi mogą wyjsć jakies inne p/ciała od hiv?

Michał Springer

Witam, metoda Western Blot służy do wykrywania rozmaitych białek. Podczas sprawdzania oddanej krwi wyszukuje się konkretnie przeciwciała związane z wirusem HIV i tylko one mogą być wykryte tym testem. Badanie przeznaczone na inne jednostki chorobowe wykryje białka charakterystyczne dla innych chorób. Pozdrawiam.