Pytanie o zęby zatrzymane

Witam, ostatnio miałem usuwaną ósemkę ( dokładnie dolną prawą ), bardzo uciążliwy jest okres rekonwalescencji, lecz moje pytanie jest odnośnie mojej szczęki. Otóż stomatolog powiedział, że tylko dolne zęby są zatrzymane, a górne są w porządku. Jak tak patrzę na nie to wydaje mi się, że też są zatrzymane :(. Czy moje spostrzeżenia są trafne ? Czy będzie konieczna interwencja ? Dodaję zdjęcie : http://imgur.com/Icdsqhq

Górne też są zatrzymane i pożytku z nich nie będzie - w najlepszym układzie ustawią się dopoliczkowo. Również wskazane jest usunięcie górnych - między innymi względy ortodontyczne.

Może to być ząb całkowicie lub częściowo zatrzymany. Różnica polega na całkowitym lub częściowym otoczeniu przez kość. Zęby zatrzymane uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej oraz mogą powodować nieprawidłowy zgryz i wykrzywianie innych zębów.
Usunięcie ósemki jest zwykle zabiegiem rutynowym. Istotne, jest aby przed zabiegiem pacjent wykonał zdjęcie pantomograficzne (czyli całościowe zdjęcie szczęki i żuchwy), aby chirurg mógł ocenić położenie zęba. Zabieg zaczyna się od znieczulenia okolicy usuwanego zęba, następnie chirurg nacina lekko dziąsło, by osiągnąć dobrą widoczność operowanego miejsca i usuwa zatrzymany ząb. Na koniec chirurg oczyszcza ranę i zszywa operowaną okolicę.
Po usunięciu zatrzymanego zęba, w celu zminimalizowania obrzęku, w dniu zabiegu stosuje się jednorazowe dawki steroidów oraz zimne okłady. Występująca bolesność po zabiegu jest nieunikniona, ale możemy sobie z nią poradzić stosując dostępne bez recepty w aptece środki przeciwbólowe. Najważniejsza kwestia to utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej pomimo występującego bardzo często po zabiegu szczękościsku.