Pytanie odnośnie kremów na blizny

Witam Mam pytanie, odnośnie kremów na blizny. Dziecku małemu powstała wskutek głębokiego uszkodzenia skóry na policzku blizna zanikowa, wygląda że zamiast się zmniejszać, to się poszerza. Czy są jakieś preparaty na odbudowę skóry, skuteczne i bezpieczne dla małego dziecka?

Preparatów usuwających całkowicie blizny nie ma. Jeżeli blizna jest juz stabilna tj, powyżej 8 miesięcy i nie pooparzeniowa oraz wiek dziecka na to pozwala należy pomyśleć ew. o chirurgicznam usunięciu.