Pytanie odnośnie śluzu płodnego i niepłodnego

Witam. Mam pytanie odnośnie śluzu płodnego i niepłodnego, mianowicie kochaliśmy się z dziewczyną ze spustem w macicy (bierze ona tabletki antykoncepcyjne, lecz miała przerwę ośmio dniową w ich braniu podczas trwania okresu, nie siedmio jak jest zalecana) i po 2 dniach od stosunku pojawił się śluz mętny, gęsty i rozciągliwy utrzymywał się przez dwa dni i teraz po prostu zniknął (w macicy jest bardzo mało śluzu, prawie sucho. Co się stało? Czy do jajeczkowania doszło wcześniej?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosowania antykoncepcji nie dochodzi do owulacji. Niemniej jednak w przypadku przedłużenia przerwy ochrona przed ciążą mogła być zmniejszona. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa.