Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytanie odnośnie zatrzyku depoprovera

Witam, mam pytanie dotyczące zastrzyku depoprovera... Zaczynając od początku-od października przez pół roku miałam krwawienia ,nie licząc dni pojedynczych lub dwudniowych... W grudniu ubiegłego roku miałam zabieg łyżeczkania z powodu przerostu endometrium. Po zabiegu 3 dni krwawienia pozabiegowego ,trzy dni przerwy i ponowne krwawienie z okropnymi kawałami zbitej krwi w kawałkach ,przeciągające się do 17 stycznia kiedy lekarz ponownie skierował mnie na zabieg łyżeczkania z powodu ponownego przerośnięcia. Hipastologia wykazała wskazania do leczenia hormonalnego. Ale po drugim zabiegu ponownie krwawiłam i znowu się przeciągało. Lekarz mi zapisał ergotaminei cyclonamine ,którą brałam dosyć długo,i provere po jednej tabletce. Nadal krwawiłam Po ok.dwóch tygodniach brania provery i zwiększenia dawki do dwóch tabletek dziennie krwawienie ustąpiło. Wtedy lekarz przepisał mi zastrzyk hormonalny (pod koniec marca) depoprovera -tłumacząc że tabletek dać mi nie może, bo niewie kiedy miałam początek cyklu jak krwawiłam ciagle i tak nieregularnie, a ja sama nie wiedziałam kiedy to było krwawienie a kiedy okres ,bo ciagle coś było. Wzięłam zastrzyk i półtora miesiąca było czysto,a od dwóch tygodni mam plamienie/krwawienie -ciemnej barwy, potworne bóle brzucha i jajników. Miałam zapalenie pęcherza, nastrój mam okropny i do tego doszły bóle w nogach. Czy te krwawienia miną ,czy powinnam się niepokoić ? Zastrzyk traci ważność za ok.5 tygodni, czy może być tak-że on już przestał działać ,czy może znowu będzie mi endometrium narastało ? Czy są jakieś tabletki które to zatrzymują? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Przedwczesna menopauza

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy