Rak podstawnokomórkowy skóry a stosowanie Metotreksatu na RZS

Witam proszę o pomoc w sprawie leczenia.Choruję na reumatoidalne zapalenie stawów 17lat.16 lat pobieram metotreksat i metypred nadal zalecono kontynuować leczenie tymi lekami.W grudniu wycieto mi nabloniaka w wyniku hist-pat rak podstawnokomórkowy skóry.proszę o odpowiedz czy to ma związek z moim leczeniem a głównie lekiem metotreksatem. . bardzo dziękuje za odpowiedz.

Leczenie raka podstawnokmórkowego, jeżeli zmiana wycięta w całości już jest zakończone. Wiele innych przyczyn mogło go spowodować, zwyczajnie starzenie się skóry i narażenie na promieniowanie UV. Na razie nie widzę wskazań do odstawienia leków, które modyfikują przebieg RZS. Należy wszystko rozważyć z reumatologiem.