Rdzawa wydzielina z pochwy a okres

Mam 13 lat od 2-3 lat rosną mi piersi. Mam owłosienie łonowe, na nogach i pod pachami. Od 2-3 lat biały śluz. Ostatnio bolał mnie brzuch na dole. Kiedyś pojawiła mi się na bieliźnie plama takiego jakby rdzawego śluzu. Co to znaczy? I kiedy mogę dostać okresu? Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierwsza miesiączka pojawia się zwykle między 13 a 14 rokiem życia. Niewystąpienie do do 16 roku życia wymaga diagnostyki.
Opisywane przez Ciebie objawy świadczą o tym, że weszłaś w tzw skok pokwitaniowy, intensywny okres wzrostu. Z tego co opisujesz pierwsza miesiączka już się pojawiła (Twój opis nie jest precyzyjny)  lub wystąpi w najbliższych miesiącach.
Jeżeli zależy Ci na dokładnej ocenie Twojego rozwoju powinnaś udać się do ginekologa, który uszczegółowi z Tobą wywiad i Cię przebada.

Pozdrawiam.